decoration

Finał Ogólnopolski w Tenisie Stołowym

Sport
19 czerwca 2026 14:03

W czerwcu Rawa Mazowiecka stała się areną wielkich sportowych emocji podczas Ogólnopolskich Mistrzostw w Tenisie Stołowym w kategorii ID i IMS. W zawodach mogli wystąpić wyłącznie mistrzowie wojewódzcy, dlatego już sam udział w turnieju był ogromnym wyróżnieniem i potwierdzeniem wysokiego poziomu sportowego uczestników.

W turnieju rywalizowało 16 najlepszych drużyn z całej Polski, a poziom zawodów był niezwykle wysoki. Wszystkie zespoły prezentowały znakomite umiejętności, a każdy mecz wymagał pełnej koncentracji i determinacji.

Reprezentantki Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Serocku – Maryia Sechanok i Małgorzata Końska – na co dzień trenujące w klubie Sokół Serock, pokazały się z bardzo dobrej strony. Walczyły ambitnie w każdym spotkaniu, będąc wymagającymi rywalkami dla swoich przeciwniczek. Dzięki zaangażowaniu, sportowej postawie i umiejętnościom wywalczyły wysokie 9. miejsce w Polsce w kategorii IMS, co jest dużym osiągnięciem i powodem do dumy dla całej szkolnej społeczności.

Imponujący występ zanotowały reprezentantki Szkoły Podstawowej w Jadwisinie – Martyna Sochocka i Oliwia Brandebura. W fazie grupowej zajęły 2. miejsce, ustępując jedynie gospodyniom turnieju z Rawy Mazowieckiej. Następnie pewnie pokonały reprezentację Chełmna i awansowały do półfinału. Tam musiały uznać wyższość drużyny z Ligoty, jednak nie poddały się i w meczu o brązowy medal ponownie zmierzyły się z zawodniczkami z Rawy Mazowieckiej. Reprezentantki Jadwisina stanęły na wysokości zadania. Odniosły zwycięstwo nad gospodyniami turnieju, biorąc udany rewanż za wcześniejszą porażkę grupową. Dzięki temu wywalczyły 3. miejsce i zdobyły brązowy medal Mistrzostw Polski w Tenisie Stołowym w kategorii ID w ramach współzawodnictwa sportu szkolnego. W zawodach wzięły również dział zawodniczki z SP Serock – Hanna Oberda i Zofia Siemińska dzielnie walczyły kończąc zawody na 14 miejscu. Hania i Zosia to również zawodniczki KS Sokół Serock.

Serdeczne gratulacje należą się wszystkim zawodniczkom oraz ich trenerom. Ich sukcesy są efektem ciężkiej pracy, systematycznych treningów, wytrwałości i ogromnej pasji do sportu. Jesteśmy dumni, że młodzież z Miasta i Gminy Serock oraz Powiatu Legionowskiego z tak dużym zaangażowaniem i sukcesami reprezentuje swoje szkoły na arenie ogólnopolskiej.

Życzymy kolejnych sportowych osiągnięć, satysfakcji z dalszych startów oraz nieustającej radości z rozwijania swoich talentów.

Bądź na bieżąco!

Odkryj Serock z naszą aplikacją mobilną! Znajdź najbliższe wydarzenia, atrakcje i ważne informacje. Pobierz teraz i zanurz się w pełnym możliwości życiu miejskim!