Aktualności - Kafle

Menu rwd

Nowa pracownia komputerowa w Szkole Podstawowej w Serocku

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Serocku mają lepsze warunki pracy na zajęciach informatycznych. 
W marcu 2018r. została zmodernizowana pracownia komputerowa. Zakupiono 25 nowoczesnych i „markowych”  komputerów wraz z oprogramowaniem edukacyjnymi monitorami. W chwili obecnej wszystkie komputery w pracowni, łącznie z komputerem dla nauczyciela są nowe. W klimatyzowanej sali funkcjonuje obecnie 25 stanowisk dla uczniów z możliwością korzystania z szybkiego łącza internetowego 30/30 Mb/s, a korzystanie z niego odbywa się pod kontrolą nauczyciela informatyka oraz licencjonowanego oprogramowania dbającego o bezpieczeństwo otwieranych treści.

Komputery dotychczas używane zostaną wykorzystane w mniejszej pracowni komputerowej oraz w bibliotece i świetlicy w celu zwiększenia punktów dostępowych dla uczniów.

W kwietniu 2018r. w szkole odbyło się spotkanie dotyczące zaplanowania prac technicznych w kierunku realizacji rządowego Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, w ramach którego do placówek oświatowych dostarczona będzie infrastruktura gwarantująca symetryczny dostęp do Internetu o przepustowości 100/100 Mb/s. Otworzy nam to nowe możliwości wykorzystywania sieci internetowej w edukacji, a przede wszystkim w sposób znaczny obniży koszty łącza.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w rozwój zaplecza technicznego naszej szkoły. Doceniają to nie tylko uczniowie, niezwykle zadowoleni z nowych komputerów, ale również rodzice tych dzieci i sami nauczyciele, gdyż na pewno poprawi to jakość prowadzonych zajęć i przyczyni się to do uzyskania lepszych wyników w nauce.

 

SP Serock  

  • pracownia komputerowa
  • pracownia komputerowa

wstecz

Powrót do topu strony