2018

Menu rwd

Dmuchawce, latawce, wiatr ...

Czy konstruowanie latawców jest sztuką, techniką, pracą czy zabawą? Prawdopodobnie wszystkie te aspekty zawierają się w akcie projektowania i tworzenia latawca - najstarszej rzeczy unoszącej  się w powietrzu. Jakich materiałów należy użyć do zbudowania latawca? Jaki kształt jest najlepszy? Czy latawiec musi mieć ogon? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznaliśmy  na warsztatach budowania latawców, które na pewno były  atrakcją dla maluchów i dobrym pomysłem  na rodzinne spędzenie czasu.

Kto z nas nie robił kiedyś latawców z patyków i kartek papieru, ozdabiając ich ogony papierkami od cukierków? Wychodziły z nich przecież najpiękniejsze kokardki, a w dodatku wcześniej trzeba było zjeść zawartość! A potem szło się z takim latawcem na dwór i ciągnęło w prawo i lewo, żeby chociaż na chwilę uniósł się w powietrze. Pamiętacie?

Takie latawce właśnie robiliśmy na kolejnych warsztatach. Są  kolorowe, papierowe i najważniejsze, że własnoręcznie wykonane.

W świat robienia latawców wtajemniczyła nas pasjonatka wszelakich działań plastycznych Pani Bogusława Żaczkiewicz. Serdecznie Dziękujemy !!!

 

wstecz

Powrót do topu strony