2018 rok

Menu rwd

Jesienne sprzątanie świata

W dniach 21-23 września br. organizowana jest międzynarodowa Akcja Sprzątania Świata 2018.  W tym roku, w Polsce przebiega ona pod hasłem „Akcja-segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej”.

Celem tegorocznej edycji jest edukacja w zakresie selektywnej zbiórki odpadów. W związku z tym, również i na terenie naszej gminy czas na jesienne porządki, podczas których wspólnie uprzątniemy tereny publiczne z zalegających śmieci. Zapraszamy Państwa do włączenia się w akcję i wspólnego sprzątania terenów publicznych. Razem weźmy odpowiedzialność za czystość i porządek na terenie naszej gminy.

W tym roku, akcję jesiennego sprzątania zaplanowaliśmy w terminie 24 września – 26 października 2018 r. Do udziału w akcji zapraszamy szkoły, przedstawicieli sołectw z mieszkańcami, dzieci, młodzież a także zorganizowane grupy społeczne.

Zainteresowanych włączeniem się w akcję prosimy o kontakt z Referatem Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa tel.: 22 782 88 39 i 22 782 88 40, e-mail: ochronasrodowiska@serock.pl, w celu ustalenia terminu oraz obszaru sprzątania. Urząd zapewni odpowiednią ilość worków i rękawic do sprzątania oraz odbiór zebranych śmieci.

 

 

  • autor: Referat Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa

wstecz

Powrót do topu strony