2018 rok

Menu rwd

Budowa ulic Traugutta i Zielonej w Serocku oraz Długiej w Stasim Lesie

W dniu 09.03.2018 r. dokonaliśmy otwarcia ofert na dwa zadania inwestycyjne. Jedno z nich polegało na budowie ul. Traugutta i Zielonej w Serocku, drugie na budowie ul. Długiej w miejscowości Stasi Las.
Na oba zadania Gmina miała przeznaczone po 1,7 mln. złotych w budżecie.  Środki te zostały  w obu przypadkach zabezpieczone w oparciu o wartości szacunkowe kosztorysów inwestorskich. Niestety najniższe propozycje cenowe Wykonawców w tych postępowaniach osiągnęły wartość ponad 2,6 mln brutto za budowę ul. Zielonej i Traugutta oraz ponad 2,9 mln brutto za budowę ul. Długiej.
W naszej ocenie kwoty, za które Wykonawcy proponują zrealizowanie obu inwestycji są zdecydowanie zbyt wysokie, a poniesienie tak dużych kosztów na realizację tego typu zadań byłoby ekonomicznie nieuzasadnione. Dlatego też  zmuszeni jesteśmy unieważnić oba postępowania oraz w najbliższym czasie jeszcze raz powtórzyć. Miejmy nadzieję, że tym razem uda się uzyskać realne ceny. Po otwarciu ofert w postępowaniach przetargowych ogłoszonych  w tym roku można zaobserwować wzrost cen do podobnych zamówień z zeszłego roku. Dlatego też, zarówno w przypadku  budowy ul. Traugutta i Zielonej w Serocku oraz ul. Długiej w Stasim Lesie, liczymy się z faktem, że  wartość tych zadań może wzrosnąć, jednakże jesteśmy w stanie zaakceptować wzrost cen realny, a nie na poziomie 50-60% wartości inwestycji.

 

  • autor: Referat Przygotowania i Realizacji Inwestycji

wstecz

Powrót do topu strony