Aktywizujemy mieszkańców

Menu rwd

Aktywizujemy mieszkańców

Stronicowanie

 • Świętujmy z Niepodległą!

  Świętujmy z Niepodległą!

  2018.11.13

  Stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości, to radosne święto, które jednoczy wszystkich Polaków. Nie ma chyba samorządu, który nie włączyłby się w to wielkie świętowanie. Również serockie instytucje organizują szereg przedsięwzięć, upamiętniających ten piękny jubileusz.

   

 • Odbierz flagę Polski w urzędzie

  Zachęcamy do wywieszenia flagi RP

  2018.10.30

  Niech flaga Rzeczypospolitej Polskiej, symbol naszej tożsamośsci i państwowości oraz znak naszego przywiązania do Ojczyzny, którą współtworzą lokalne wspólnoty, będzie stale obecna pośród nas, a zwłaszcza w roku obchodów stulecia odzyskania niepodległości.

  Niech w roku wielkiego narodowego jubileuszu biało-czerwona flaga ozdobi nasze domy i połączy nas wokół wspólnego celu, jakim jest pomyślność i dobro Polski. (Prezydent RP Andrzej Duda).

  Informujemy, że wszystkie flagi, które można było otrzymać w urzędzie zostały już odebrane przez mieszkańców.

 • Nadnarwiański wschód słońca

  Nadnarwiański wschód słońca

  2018.10.23

  Cisza towarzysząca brzaskowi i oczekiwanie na pierwsze promienie nieśmiało przedzierające się przez jesienną mgłę... Jest coś magicznego w nadnarwiańskich wschodach słońca.

 • Już po raz 25. latawce popłynęły po jadwisińskim niebie

  Już po raz 25. latawce popłynęły po jadwisińskim niebie

  2018.10.18

  13 października w Szkole Podstawowej im. Jerzego Szaniawskiego w Jadwisinie obchodziliśmy XXV Święto Latawca. W tym roku oprócz sołectwa Jadwisin i szkoły, w organizację święta zaangażowała się także 13. Wodna Wielopoziomowa Drużyna Harcerska "Horn". 

 • Zobaczyć świat oczami Anny - wystawa fotografii w serockim ratuszu

  Zobaczyć świat oczami Anny - wystawa fotografii w serockim ratuszu

  2018.10.02

  Zapraszamy serdecznie do serockiego ratusza, gdzie w holu zaprezentowane zostały fotografie Elżbiety Anny Borkowskiej.

 • Szkoła Magii w Woli Kiełpińskiej

  Szkoła Magii w Woli Kiełpińskiej

  2018.09.26

   Europejski Dzień Języków Obcych - 26 września 2018 r. 

 • Foto w oprawie medialnej - zapraszamy na wystawę

  Foto w oprawie medialnej - zapraszamy na wystawę

  2018.09.17

  Foto w oprawie medialnej - taki tytuł nosi wystawa fotografii Pana Czesława Wroniaka, mieszkańca Borowej Góry. Wystawę można oglądać w holu serockiego ratusza do końca września. Serdecznie zapraszamy.

 • Seniorzy z Dzierżoniowa w Serocku

  Seniorzy z Dzierżoniowa w Serocku

  2018.09.11

  W dniach od  7 do 10 września 2018 na zaproszenie Burmistrza Miasta i Gminy Serock gościliśmy seniorów z partnerskiego miasta Dzierżoniowa.

 • Nagrodzono Skubiankę!

  Nagrodzono Skubiankę!

  2018.08.31

  Z wielką przyjemnością informujemy Państwa, że sołectwo Skubianka zostało laureatem konkursu – „Najaktywniejsze sołectwo Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich – Sukcesy widać po sąsiedzku”, zajmując w nim III miejsce. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 30 sierpnia br. w Hotelu „500” w Zegrzu podczas XII Mazowieckiego Kongresu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

 • Niedzielna szkóła tradycji zaprasza na czwarte spotkanie

  Niedzielna szkóła tradycji zaprasza na czwarte spotkanie

  2018.08.30

  Do poszukiwania ludowej obrzędowości Serocka skłonili nas mieszkańcy gminy, z którymi spotykaliśmy się przy okazji różnego rodzaju przedsięwzięć, związanych z historią miasta i gminy. To właśnie te niezwykłe, wzruszające, często zabawne wspomnienia naszych mieszkańców stały się impulsem do zainicjowania cyklu spotkań, podczas których zbieramy najpiękniejsze regionalne zwyczaje i obrzędy.

   

Stronicowanie